Prechod na navigáciu Hlavné menu
Astro Relax - terapie, kurzy, práca s energiou

Štýl YANG

o tai ji quanOriginálna pekingská škola tai ji quan, štýl jang

Podľa čínskej medicíny tečie energia čchi (ji,qi = životná energia) v tele človeka určitými dráhami, ktoré sa volajú meridiány. Pokiaľ sú tieto dráhy zablokované, vznikajú bolesti a ochorenia.

TAI JI QUAN (nazývané aj tieňový box) je čínske pohybové učenie a má stáročnú úspešnú tradíciu.

S majstrom a učiteľom Originálnej pekingskej
školy tai ji quan, štýl jang Bai Xiu-Feng-om


Cvičenia neslúžia len ako preventívna metóda proti ochoreniam, vo všeobecnosti sa tai ji quan osvedčuje každý deň na upevnenie zdravia, zvýšenie koncentrácie a zachovanie psychickej a fyzickej kondície.

Pekingská forma TAI JI QUAN (12- pohybov, 24 -pohybov, 48 –pohybov a dalšie), je založená na štýle rodiny Yang a je štandardnou formou tai ji quan-u.

Harmonické a estetické plynulé pohyby sú pomalé, jemné, ale dostatočne uvoľňujúce a zabezpečujúce rovnováhu toku jin a jang v tele človeka. Mierne a neunavujúce cvičenie je vhodné i pre starších ľudí, ľudí oslabených ochorením a tehotné ženy.

S majsterkou tai ji quan a qi gong Bai Ling Ping


Intenzita cvičenia je pre každého individuálna a výsledkom je posilnenie a zlepšenie funkcií pohybového aparátu (krčnej a krížovej chrbtice, kĺbov, kolien, členkov) ako i vnútorných orgánov (pečeň, žlčník, slezina, žalúdok a tráviaci trakt, pľúca, srdce, obličky, vylučovacie cesty a ďalšie), zlepšuje sa dýchanie, odchádzajú poruchy krvného obehu a aktivizuje sa metabolizmus.

Pravidelné cvičenie niektorej z foriem tai ji quan pomáha upevniť centrálny nervový systém a je výborným pomocníkom pri zvládaní stresu.
 


 

webygroup

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár


upresniť

435351

Úvodná stránka